Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PL Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PL Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PL Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PL Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PL Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PL Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PL Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PL Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PL Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PL Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PL Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PL
Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PL

Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PLBrytyjczyk Długowłosy - BLH - Highlander

Oprócz znanej do tej pory i bardzo popularnej rasy kotów brytyjskich krótkowłosych, dołączyła nowa rasa - brytyjczyki długowłose, która została oficjalnie uznana i zarejestrowana w dniu 03.08.2008 roku na Walnym Zgromadzeniu Członków World Cat Federation ( WCF ) w Essen w Niemczech.

Budowa ciała

Jest to kot średni do dużego, przeciętna masa ciała kotki to około 3-5kg, kocura 4-8kg. Masywna, okrągła i szeroka głowa, linia nosa krótka z zaznaczonym przełomem między czołem a nosem, osadzona na silnej, krótkiej szyi. Uszy krótkie i nisko osadzone, oczy duże, okrągłe, szeroko rozstawione o kolorze pasującym do maści kota. Tułów zwarty i umięśniony, szeroka klatka piersiowa, mocne ramiona i grzbiet. Kończyny krótkie i mocne; ogon to 2/3 długości ciała, zaokrąglony na końcu. Brytyjczyki długowłose maja sierść półdługą z obfitym podszerstkiem, tworzącą "bokobrody", kryzę na szyi, obfite portki. Najdłuższy i najobfitszy włos jest na ogonie, gdzie tworzy piękny pióropusz, będący wielką ozdobą tej rasy.

Charakter

Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PLJest to kot spokojny i zrównoważony, ogromnie opanowany i rodzinny, jak również bardzo ciekawy świata. Znakomicie dostosowuje się do życia w niewielkich mieszkaniach, bez problemu dogadując się z innymi zwierzętami domowymi np. z psami. Nadaje się również jako towarzysz dzieci, ponieważ jest zrównoważony i nie jest agresywny. Nie jest pieszczochem, ale trzyma się blisko właściciela, towarzysząc mu w każdej z domowych czynności. A zarazem jest to kot cichy i nie natrętny. Koty brytyjskie długowłose są bardzo zdrową rasą, ale nie można wykluczyć wypadku lub choroby naszego ulubieńca. Koty te mogą być wymarzonymi towarzyszami niemal dla wszystkich, zarówno dla osób samotnych jak i dla rodzin z dziećmi, ze względu na swój przyjazny i nienachalny charakter.
Hodowla Sybilla*PL - Bożena Rok

Zawiercie, Polska
Tel: (032) 67 00 777
0 695 677 261

e-mail : hodowla_sybilla@op.pl

Koty brytyjskie długowłose - Highlander - hodowla Sybilla*PL